شهریور03

شرکت مریم رجوی در نمایشگاه حقوق‌بشر در شهرداری منطقه ۲ پاریس

Categories // رخدادها

شرکت مریم رجوی در نمایشگاه حقوق‌بشر در شهرداری منطقه ۲ پاریس

مریم رجوی در روز ۳شهریور۱۳۹۵، خطاب به جلسه‌یی که  در شهرداری منطقه ۲پاریس به‌مناسبت بزرگداشت سالگرد قتل‌عام زندانیان‌سیاسی در سال۱۳۶۷ و محكومیت استمرار اعدام‌های جمعی در ایران تشكیل شد، خواستار یك تحقیق بین‌المللی در مورد این قتل‌عام و قرار گرفتن مسئولان آن در برابر عدالت شد.

كسانی كه هم‌اکنون بالاترین مناصب سیاسی و قضایی و اطلاعاتی را در ایران تحت حاکمیت ملایان در اختیار دارند.
در این برنامه که همزمان با گرامیداشت سالگرد آزادی پاریس در ۲۴ اوت۱۹۴۴ برگزار شد، مریم رجوی، پایداری قهرمانان فرانسوی كه در مقابل فاشیسم هیتلری به پاخاستند را ستود و گفت بی‌عملی جامعه‌جهانی در مقابل جنایت‌های فاشیسم دینی حاكم بر ایران به خصوص قتل‌عام۱۳۶۷، رژیم آخوندی را در ادامه سركوب و جنایت در داخل و خارج ایران تشویق می‌كند.
مریم رجوی در دیدار از نمایشگاه عکس زندانیان‌سیاسی اعدام شده كه در شهرداری منطقه ۲ تشكیل شده بود، خاطره این شهیدان را گرامی‌داشت و جنبش‌دادخواهی ۳۰هزار زندانی‌سیاسی قتل‌عام شده در سال۶۷ را بخشی از مقاومت برای آزادی ایران خواند. این جنبش خواهان منتشر شدن اسامی شهیدان و مزارهای آنان و اسامی عاملان این جنایت است.
این برنامه با شرکت و سخنرانی ژاك بوتو .شهردار منطقه ۲ پاریس و شماری از شخصیت‌های فرانسوی چون رامایاد وزیر پیشین حقوق‌بشر، ژان پیر برار قانونگذار پیشین و ژان‌‌پیر بکه عضو پیشین شورای استان وال‌دواز و هم‌چنین اینگرید بتانکورد، کاندیدای سابق ریاست جمهوری از کلمبیا برگزار شد.
درجریان بازگشایی این نمایشگاه، تعدادی از زندانیان‌سیاسی از بند رسته گوشه‌هایی از شقاوت جلادان رژیم و پاکبازی‌های زندانیان قتل‌عام‌ شده را برای بازدید‌كنندگان بازگو کردند.

مریم رجوی

 

رئيس جمهور برگزيده مقاومت ايران 

[ادامه]

انتخاب زبان: English | العربية | Français

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

آرشیو سایت

آخرین توییت