بهمن01

دیدار مریم رجوی با اسقف جان پريچارد و اسقف آدرين نيومن در اورسوراواز ۳۰دی ۱۳۹۴

Categories // دیدارها

دیدار مریم رجوی با اسقف جان پريچارد و اسقف آدرين نيومن در اورسوراواز ۳۰دی ۱۳۹۴

مریم رجوی: اصل دعوا بر سر مذهب نيست، بلكه دعوا ميان آزادی و استبداد است. روابط ما با مسيحيان و يهوديان رودرروی افرط‌گرايانی است كه تحت نام اسلام، پيروان اديان مختلف و هم‌چنين اکثریت مسلمانانی را که ارزش‌های دموکراتیک و بردبارانه اسلام را نمایندگی می‌کنند، سركوب می‌كنند

جرم رزمندگان لیبرتی، ایستادگی برای آزادی است. جرمشان این است كه در برابر بنیادگرایی اسلامی ملاها، از یك اسلام بردبار و دموكراتیك دفاع می‌كنند
در اجتماعی در اورسوراواز، در روز سی‌ام دی، مریم رجوی از دو اسقف بریتانیایی استقبال نمود. اسقف جان پریچارد (اسقف دارهام در شمال انگلستان) و اسقف آدرین نیومن (اسقف استپنی لندن) که از سالها پیش به حمایت از مقاومت ایران برخاسته‌اند، در این دیدار بیانیه اسقف اعظم ولز، دكتر بری مورگان در خصوص ضرورت حفاظت از مجاهدان آزادی در لیبرتی را ارائه كردند. این بیانیه توسط 52 تن دیگر از رهبران كلیساهای انگلستان، مورد حمایت قرار گرفته است.
در این اجتماع‌، گروهی از هواداران مجاهدین و حامیان فرانسوی مقاومت ایران حضور داشتند و از رهبران کلیسای انگلستان و مواضع و تلاشهای آنها در حمایت از مجاهدان لیبرتی و دفاع از حقوق بشر ایران تقدیر کردند.
مریم رجوی در این دیدار گفت:
عالی‌جناب اسقف جان پریچارد!
عالی جناب اسقف آدرین نیومان!
به خانه مقاومت ایران خوش آمدید. به شما و مسیحیان بریتانیا سال نو را تهنیت می‌گویم. این نشانه مباركی است كه سال جدید را با دیدار با اسقفهای ارجمند آغاز می‌كنیم.
این موهبتی است كه مقاومت ایران مورد لطف رهبران كلیساها قرار گرفته است. چه در بریتانیا چه در فرانسه و آمریكا و سایر كشورهای اروپا و هم‌چنین در عراق و ایران.
اسلام حقیقی به ما می‌آموزد كه اعضای جامعه بشری خواهران و برادران یكدیگرند. روابط ما با مسیحیان و یهودیان رودرروی افرط‌گرایانی است كه تحت نام اسلام، پیروان ادیان مختلف و هم‌چنین اکثریت مسلمانانی را که ارزشهای دموکراتیک و بردبارانه اسلام را نمایندگی می‌کنند، سركوب می‌كنند.
حاكمان ایران خود را مدافع مذهب شیعه جا می‌زنند كه یكی از مذاهب اسلام است. اما بیش از ۹۰ درصد قربانیان سركوبگری آ‌نها شیعه هستند. پس در اصل دعوا بر سر مذهب نیست، بلكه دعوا میان آزادی و استبداد است.
اما مگر پیام همه انبیا آزادی نوع بشر نیست؟ مگر موسی و مسیح و محمد برای آزاد کردن انسانها نیامده‌اند؟
در قرآن بارها از مریم مقدس به عنوان یكی از برترین زنان عالم و الگو و اسوه پرهیزكاری نام برده شده و سوره‌یی به‌نام مریم در قرآن هست. برای زنان مقاومت ایران و به خصوص برای خود من مریم عذرا یك الگوی جاودانه است.
پس با چه توجیهی افراط‌گرایان و به‌خصوص حاكمان ایران مسیحیان را آزار می‌دهند و به قتل می‌رسانند. هیچ توجیهی وجود ندارد.
باید از سه كشیش شهید ایرانی، اسقف هوسپیان مهر، كشیش دیباج و اسقف میكائیلیان یاد كنم. آنها به طرز فجیعی توسط رژیم ایران به قتل رسیدند. زیرا به استبداد حاكم تسلیم نشدند.
خوشبختانه رهبران كلیساهای جهان به یاری مقاومت ما آمده‌اند. من عمیقا از شما به خاطر تلاشهایتان در دفاع از مقاومان ایرانی در لیبرتی سپاسگزاری می‌كنم. هرگاه آ‌نها مورد حمله قرار می‌گیرند، شما به دفاع از آنان برمی‌خیزید. این نشان می‌دهد كه خدا آنها را به خاطر پایداریشان مورد لطف خود قرار داده است. به خصوص باید از ابتكار شما در انتشار بیانیه حمایت از مقاومان لیبرتی قدردانی كنم.
می‌دانید كه لیبرتی هم‌چنان در معرض حمله است. آن‌جا فاقد ساختمان است و بسیار آسیب‌پذیرند. از طرف دیگر رژیم ایران هم در داخل ایران، هم در سطح منطقه، به شدت در تنگناست. بنابراین تهدیدهای خود علیه مقاومان لیبرتی را افزایش داده است.
جرم رزمندگان لیبرتی، ایستادگی برای آزادی است. جرمشان این است كه در برابر بنیادگرایی اسلامی ملاها، از یك اسلام بردبار و دموكراتیك دفاع می‌كنند. اگر كمترین روزنه آزادی در ایران وجود داشت، مردم به سرعت گرد همین مقاومان جمع می‌شدند و به دیكتاتوری پایان می‌دادند.
اما ملاها با اعدامها و دستگیریهای روزانه، جامعه را بسته‌اند تا خود را حفظ كنند. در واقع یك فاشیسم دینی ایجاد كرده‌اند. داعش و بوكو حرام و سایر گروههای افراطی از آنها الهام می‌گیرند. بیشتر گروههای شبه‌نظامی تروریست در خاورمیانه مانند حزب‌الله لبنان، حوثی‌های یمن و یك دو جین گروه دیگر در عراق توسط همین رژیم ایجاد شده‌اند.
دو سال و نیم پیش روحانی رئیس جمهور دیكتاتوری مذهبی شد و ادعا كرد كه میانه‌روی در پیش می‌‌گیرد. اما این یك فریب برای نقاب زدن به چهره دیكتاتوری بود.
بیلان این مدت از جمله دو هزار اعدام چهره واقعی روحانی را نشان می‌دهد. تنها در دو هفته اول ژانویه ۵۲ تن اعدام شده‌اند. در دوران روحانی، هم اعدامها و دستگیریها بیشتر شده هم فقر و بیكاری جامعه.
چند روز پیش، اجرای توافق اتمی جامعه جهانی با رژیم ایران آغاز شد. البته ملاها هرگز حاضر به عقب‌نشینی از برنامه اتمی نبودند. ولی مقاومت سایتهای سری آنها را افشا کرد. مردم ایران مخالف این برنامه پر هزینه بودند، جامعه جهانی تحریم کرد و رژیم زیر فشار تن به مذاکره داد. و حالا می‌بینیم هر روزكه از این توافق گذشته است، بحرانهای رژیم تشدید شده و در آستانه نمایش انتخابات مجلس و خبرگان آخوندی درگیریهای درونی رژیم ابعاد بی‌سابقه‌یی به خود گرفته است.
براساس همین تجربه، حالا باید ملاها را در مورد نقض حقوق بشر تحت فشار گذاشت. تا از كشتار مردم سوریه و صدور تروریسم و بنیادگرایی دست بكشند. باید آنها را وادار به توقف اعدامها کرد. باید ملاها را وادار کرد که از حمله به لیبرتی دست بردارند. راه صلح و ثبات در منطقه همین است.
خوشبختانه در ماههای اخیر اعتراضهای هموطنان ما در ایران گسترش یافته است. تنها در هفته گذشته بیش از ۱۵۵ رشته تظاهرات و اعتصاب و اعتراض اعلام شده است. این باعث شده كه دیكتاتوری خیلی احساس تهدید كند.
اما به‌رغم همه سركوبها و اعدامها و حملات به لیبرتی، ما مطمئنیم كه مردم ایران به آزادی دست پیدا خواهند كرد. ما برای یك جامعه دموكراتیك، بر اساس جدایی دین و دولت و برابری زنان و لغو حكم اعدام مبارزه می‌كنیم و در این راه باز هم به یاری شما نیازمندیم.
از شما تشكر می‌كنم.

مریم رجوی

 

رئيس جمهور برگزيده مقاومت ايران 

[ادامه]

انتخاب زبان: English | العربية | Français

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

آرشیو سایت

آخرین توییت