• در رسانه‌ها
  • اپوزیسیون در تبعید، از سازمان ملل‌متحد خواستار یك قطعنامه در مورد «قتل‌عام» مخالفان در سال۱۳۶۷ می‌شود
شهریور03

اپوزیسیون در تبعید، از سازمان ملل‌متحد خواستار یك قطعنامه در مورد «قتل‌عام» مخالفان در سال۱۳۶۷ می‌شود

Categories // در رسانه‌ها

اپوزیسیون در تبعید، از سازمان ملل‌متحد خواستار یك قطعنامه در مورد «قتل‌عام» مخالفان در سال۱۳۶۷ می‌شود

رئیس‌جمهور برگزیده شورای ملی مقاومت ایران، مریم رجوی، چهارشنبه از سازمان ملل متحد خواستار یك قطعنامه در مورد «قتل‌عام» هزاران مخالف سیاسی در ایران در سال۱۳۶۷ شد.

خانم رجوی در اطلاعیه‌یی به مناسبت برگزاری نمایشگاه یادبود خاطره قربانیان قتل‌عام ۶۷، در شهرداری منطقه دوم پاریس، با حضور بسیاری منتخبین فرانسوی، گفت: «ما خاطره سالگرد قتل‌عام ۳۰هزار زندانی‌سیاسی در ایران را تجدید می‌كنیم، كشتار جمعی هولناكی كه توسط دیكتاتوری مذهبی انجام شد»...
خانم رجوی گفت كه: «سازمان ملل از موضعگیری در مورد این موضوع سر باز زده است. این است سیاست مماشات. این است قربانی كردن حقوق‌بشر در مسلخ تجارت. امروز زمان آن رسیده است كه سازمان ملل یك قطعنامه در مورد این قتل‌عام صادر كند. جامعه بین‌المللی بایستی ملاهای حاكم بر ایران را محاكمه كنند.»
پرزیدنت شورای ملی مقاومت ایران در پیام خود صحبت از یك نوار صوتی ضبط شده آیت‌الله حسین علی منتظری، جانشین سابق آیت‌الله روح الله خمینی كرد، كه تبدیل به سمبل مقاومت در مقابل حاكمیت شد و در سال۲۰۰۹ درگذشت. این نوار اخیرا در ایران علنی شده است.
بر اساس این سند كه قدمت آن به سال۱۳۶۷ می‌رسد، حسین علی منتظری این سركوب را «بزرگترین جنایتی كه در جمهوری اسلامی به وقوع پیوسته» خواند.
پرزیدنت شورای ملی مقاومت ایران تأكید كرد كه «به‌خاطر این اعتراضات بود كه منتظری كنار گذاشته شد و تا آخر عمر در اقامت تحت نظر بسر می‌برد» و وزیر فعلی دادگستری ایران، مصطفی پورمحمدی را متهم كرد كه یكی از اصلی‌ترین مسئولین قتل‌عام ۱۳۶۷ است...

مریم رجوی

 

رئيس جمهور برگزيده مقاومت ايران 

[ادامه]

انتخاب زبان: English | العربية | Français

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

آرشیو سایت

آخرین توییت